Dbamy o narzędzia

Aby upewnić się, że twoje narzędzia,  elektronarzędzia będą sprawne wówczas gdy ich będziesz potrzebować musisz o nie odpowiednio dbać.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak czyścić, przechowywać i dbać o stan techniczny elektronarzędzi.

          1.Czyszczenie elektronarzędzi

Aby mieć pewność, że elektronarzędzia cię nie zawiodą wówczas, gdy będziesz ich potrzebować, powinieneś dbać o ich czystość. Oczywiście nie jest możliwe, aby w ogóle się brudziły i nie kurzyły, dlatego należy oczyszczać je z ewentualnych zanieczyszczeń po każdym użyciu.

Dobrym, alternatywnym środkiem czyszczącym metale są wszelkie preparaty do czyszczenia piekarników w kuchenkach (nie zawierają one środków ściernych).

Po każdym użyciu przedmuchuj wszystkie otwory elektronarzędzia sprężonym powietrzem. Dzięki temu zabiegowi można uniknąć poważnych uszkodzeń.

 

       2. Sprawdzaj stan elektronarzędzi

To co może zaszkodzić wszystkim elektronarzędziom to uszkodzone kable. Dlatego przed i po każdym użyciu należy sprawdzać ich stan. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenie izolacji wówczas niezwłocznie wymień kabel. Co pewien czas sprawdzaj również czy obudowa nie jest naruszona.

 

3.Oliwienie


Niektóre elektronarzędzia, które mają powierzchnię tnącą powinny być regularnie oliwione (metalowe powierzchnie) - w przeciwnym wypadku pojawi się rdza. Ruchome części dobrze jest również smarować  środkiem smarującym.

 

4. Przechowywanie elektronarzędzi

Wszystkie elektronarzędzia powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, które mogą pomóc w ochronie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz kurzem i brudem. Należy zadbać również, aby były one przechowywane w suchym miejscu i najlepiej w temperaturze pokojowej.Oczywiście wiele osób przechowuje elektronarzędzia w piwnicy, gdzie ani temperatura, ani wilgotność powietrza nie są dla nich odpowiednie. Jeśli ty również trzymasz swoje skarby w piwnicy zadbaj o to, aby opakowane były w hermetyczne opakowania, które zapobiegną przedostaniu się wilgoci do środka.

 

Wskazówki
* Właściwe dbanie o elektronarzędzia znacznie przedłuży ich żywotność.
* Nigdy dla oszczędności nie wybieraj elektronarzędzi nieznanego pochodzenia. Bardzo szybko się psują a w razie potrzeby ciężko zdobyć do nich części. 
* Elektronarzędzia używaj wyłącznie w tym celu, do którego zostały przeznaczone. 
* Zawsze czytaj instrukcję obsługi zakupionego elektronarzędzia!

Uwaga!
* Nawet najlepszej klasy elektronarzędzia popsują się jeśli nie będą należycie konserwowane.

 

 

    Stalco
    black decker