PIŁY TARCZOWE

PIŁY TARCZOWE 

 

Kształty zębów z węglika spiekanego HW oraz zwykłych, stosowane w piłach tarczowych PROLINE

 

 

WZ - zęby naprzemianskośne​

Piły tarczowe -Konfiguracja, w której ostrza zębów są szlifowane ukośnie naprzemiennie, raz w prawą, raz w lewą stronę.

Do uniwersalnych zastosowań w drewnie miękkim i twardym, materiałach płytowych, materiałach włóknistych oraz MDF.

Wyjątkowo czyste, precyzyjne cięcia.

 

 

TFZ - zęby trapezowe / płaskie

Szlif zębów, w którym za zębem płaskim umieszczony jest nieco wyższy ząb trapezowy. Wyższy ząb nacina materiał nieco węziej niż ostateczna szczelina cięcia, co zapobiega uszkodzeniu lub odłamaniu zęba w kruchych materiałach.

Do zastosowań uniwersalnych w profilach i materiałach jednolitych: kompozytach, laminowanych płytach wiórowych, tworzywach sztucznych, pleksiglasie, metalach nieżelaznych, mosiądzu, miedzi, twardym drewnie.

 

 

KB - zęby naprzemianskośne

Zęby piły ostrzone i rozwiedzione na boki. Proces wycinania zębów realizowany jest techniką laserową, co wpływa na dokładność wykonania pił. Pila wykonana ze stali wysokiej jakości, dodatkowo została naprężana w celu utwardzenia tarczy.

Głównie do cięcia poprzecznego drewna miękkiego i twardego (m.in. drewna opałowego), przeznaczone są do pracy w pilarkach ręcznych oraz stacjonarnych.

 

 

Węglik wolframu (WC)  – nieorganiczny związek chemiczny zawierający wolfram i węgiel, podobny do węglika tytanu. Ma najwyższą (6000°C) temperaturę wrzenia spośród znanych związków. Ze względu na jego dużą twardość, używa się go w narzędziach tnących i wygładzarkach, jako tańszą i bardziej odporną na działanie temperatury alternatywę diamentu. Węgliki spiekane nazywane też w Polsce widia lub HM używane są w wielu gałęziach przemysłu jako elementy narzędzi o wysokiej wytrzymałości, twardości i odporności na ścieranie.

 

Zapraszamy do naszego stacjonarnego sklepu w Chorzowie: Śrubex sklep techniczny (narzędzia, elektronarzędzia, chemia techniczna, artykuły BHP, śruby, wkręty, nity, systemy zamocowań, zawleczki i inne )

    Stalco
    black decker